Jeżeli ktoś szuka nowej i dobrej sensacji, dzięki czemu w długie, zimowe wieczory nie będzie narzekał na nudę, to koniecznie powinien zobaczyć, co też Robert Galbraith ma do zaoferowania. Tak, teraz już wszyscy wiemy, że to tylko pseudonim, a pod nim ukrywa się J.K.Rowling, ale jeżeli chodzi o przygody Cormorana Strike, to już się utarło, że jest to Robert Galbraith. Zabieg Rowling się udał. Książki okazały się fenomenem, który zawsze jest oczekiwany przez czytelników. Ostatnio na rynku pojawiła się “Niespokojna krew” – nowość (https://www.taniaksiazka.pl/niespokojna-krew-robert-galbraith-p-1436704.html). Warto sobie przypomnieć też o czym opowiadał tom czwarty tej serii.

“Zabójcza biel”

Do Cormorana zgłasza się Billy, który twierdzi, że w dzieciństwie był świadkiem pewnej zbrodni. Teraz chce, żeby detektyw to wyjaśnił. W opowieści młodego mężczyzny panuje wielki chaos, a sam klient wygląda jak człowiek bez rozumu. Tylko, że jest w nim coś takiego, jakaś taka szczerość, że Strike decyduje się wyjaśnić sprawę, aczkolwiek klient nagle ucieka z jego biura. Cormoran razem z Robin wędrują pozostawionymi tropami, aż docierają do wewnętrznego kręgu Parlamentu, a potem jeszcze dalej do małego i urokliwego dworku na wsi, który jak się okazuje skrywa wiele tajemnic. Detektyw jest zły, że nie może działać już tak zza kulis, jak to kiedyś było, bo wszędzie jest rozpoznawany, ale na szczęście ma przy sobie Robin. Tylko czy taką zagadkę da się rozwiązać?

“Niespokojna krew”

Cormoran decyduje się na wyjazd. Ma w planach odwiedzić rodzinę w Kornwalii. Ma nadzieje na chwilę spokoju. Tylko, że to co jest Twoim przeznaczeniem chyba nigdy Cię nie opuści. Będąc z wizytą u swojej rodziny, do detektywa zgłasza się pewna kobieta, która ma problem. Zaginęła jej matka, a ona by chciała, żeby ktoś wyjaśnił tą sprawę. Sprawa wydawałaby się z pozoru normalna, ale do zaginięcia doszło w 1974, czyli ponad 40 lat wcześniej. Czy sprawa sprzed tylu lat możliwa jest do wyjaśnienia? Cormoran jest do niej bardzo negatywnie nastawiony, ale usilnie nalegania sprawiają, że decyduje się on na to, aby wziąć tą sprawę. Razem z Robin zanurzają się w wielkie tajemnice, które nie jednego człowieka mogłyby przerazić. Detektywi trafiają na niegodnych zaufania świadków oraz bardzo tajemnicze karty tarota. Do tego dochodzi psychopatyczny morderca oraz siły, które chcą sprawić, że dwójka detektywów nie znajdzie rozwiązania swojej zagadki. Czy w obliczu takich przeciwności Cormoran razem z Robin będą potrafili rozwiązać tą sprawę? Warto się tego dowiedzieć.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com